Кар'єра - це далеко не завжди зручна драбинка, на якій неможливо спіткнутися, і завжди зрозуміло, куди і навіщо йдеш. Іноді трапляються круті віражі, які виносять людину на новий рівень, але для цього доводиться поміняти рід діяльності, професію або спеціальність. Після такого повороту ваше старе резюме більше не буде актуальним. Потрібне повне перезавантаження.
Багато людей хоч би раз в житті міняли спеціальність. Причини можуть бути різними: нова  мрія, зміни ринку, висока конкуренція, відсутність можливості розвиватися. Так, в колишньому житті ви могли бути доцентом кафедри історії - цінним співробітником і шанованим викладачем, але якщо ви вирішили перекваліфіковуватися в HR- менеджера, треба розуміти, що доведеться розпочинати з нуля. І минулі заслуги не так цікавлять потенційних керівників, як ваші перспективи на новому місці.

При складанні нового резюме необхідно правильно розставити акценти.  На початковому етапі відбору кандидатів рекрутери переглядають кожне резюме менше хвилини. А щоб отримати заповітне запрошення на співбесіду, потрібно справити належне враження в резюме.  Своїми рекомендаціями щодо складання резюме при зміні професії поділився Максим Сундалов, засновник і керівник онлайн-школи англійської мови EnglishDom.

Люди багатьох професій хочуть спробувати свої сили в HR. Роботодавці надають перевагу кандидатам з профільною освітою або досвідом роботи.  Але не варто падати духом: перекваліфікуватися може майже кожен, головне - виявити і пред'явити необхідні для роботи в HR якості.  Наприклад, колишні працівники рекрутингових агентств мають великий досвід роботи з людьми, знайомі з пропозиціями на ринку праці і вміють якісно підбирати фахівців;  бухгалтери розберуться з кадровим діловодством (а це одне з відгалужень роботи HR);  практикуючі психологи відмінно впораються з мотивацією персоналу і створенням сприятливої корпоративної атмосфери.

Складаючи резюме, орієнтуйтеся на конкретну вакансію, яку ви розраховуєте отримати.  Підкресліть саме ті навички і якості, які найбільше підійдуть для цієї роботи.  При необхідності просто переформулюйте опис наявних навичок, використовуйте спеціальні терміни, відповідні запиту.  І обов'язково вибирайте правильний формат резюме.

 

Які бувають формати?

Хронологічний.  Ви починаєте з останнього місця роботи і в зворотному порядку перераховуєте всі попередні.  Підходить фахівцям, які тривалий час працюють в одній сфері.  Дозволяє побачити, як розвивався професіонал і які навички отримав.

Функціональний. Акцент робиться не на кількості місць роботи, а на отриманих навичках і досягненнях.  Найчастіше такий формат використовують ті, у кого невеликий досвід роботи.  Він більш ефективний при зміні професії, але не показує зв'язок між отриманими навичками та визначеними місцями роботи.  В такому резюме кваліфікації та вміння можна об'єднати в групи за темами.  Наприклад: інтелектуальні навички (аналітичний склад розуму, робота з великими обсягами інформації, оперативність), комунікативні навички (дружелюбність, вміння створювати плідну атмосферу для роботи, швидко встановлювати ділові контакти), управлінські навички (вміння створювати команду з нуля, координувати складні проекти, досвід  роботи на керівній посаді).

Комбінований. Поєднання хронологічного і функціонального резюме.  Підходить всім претендентам на вакансію і цінується HR-менеджерами.  У такому вигляді резюме здобувач показує свій досвід роботи в хронологічному порядку і описує, які посадові обов'язки у нього були, і які навички він отримав на цій роботі.

Оскільки ми говоримо про зміну спеціальності, вам підійде функціональне або комбіноване резюме.  І не забудьте приділити особливу увагу навичкам, які важливі для будь-якої професії і вакансії: знання іноземних мов, комунікативні навички, комп'ютерна грамотність.

 

Лаконічність

Звичайно, великі прогалини в резюме виглядають непривабливо, але ви не повинні перераховувати абсолютно всі місця роботи.  Наприклад, якщо ви в юності підробляли кур'єром, а після декрету в'язали шапочки на замовлення, це не має значення при надходженні на роботу у відділ персоналу.  Ваше резюме повинне бути змістовним, але не перевантаженим зайвими деталями.

Вкажіть в резюме пройдені вами курси, тренінги або волонтерську діяльність, якщо завдяки цьому ви розвинули професійні якості, необхідні для нової роботи.  Не бійтеся, якщо вам не вистачає певних навичок і кваліфікацій, покажіть, що ви сповнені енергії та ентузіазму для досягнення своїх цілей.  Багато роботодавців ці моменти цінують більше, ніж тривалий досвід.

Мотивація найважливіша

Мотиваційний лист - можливість справити перше враження і зацікавити рекрутера або роботодавця.  Вкажіть наявні знання і навички, які необхідні в новій роботі.  Позначте кваліфікації, яких вам не вистачає, але ви готові найближчим часом заповнити цю прогалину.  Розкажіть, чому ви вирішили змінити професію.  Але пам'ятайте, що пояснення має бути адекватним і переконливим, ніяких аргументів з серії: «Мені на Таро ворожили і передбачили зміну діяльності».  Продемонструйте в листі свою зацікавленість в роботі, прагнення розвиватися і бажання внести свій вклад в діяльність обраної компанії.

Підведемо підсумки. 

Не бійтеся змін: зміна спеціальності - це прекрасна можливість отримати нові знання та досвід.  Пам'ятайте, що при складанні резюме необхідно врахувати вимоги потенційного роботодавця, правильно розставити акценти і продемонструвати свої сильні сторони і пекуче бажання працювати і покращувати свої компетенції.  Міняйтеся, розвивайтеся і знаходите роботу своєї мрії!